Diagnoza ADHD u dzieci Warszawa

Dobrej jakości sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapotrzebowanie na sen u dorosłego człowieka wynosi 7-8h a u dzieci nawet do 12h na dobę. Natłok obowiązków, różnych zajęć i stresujących sytuacji może doprowadzić do bezsenności. Na bezsenność cierpi wielu Polaków. Nieleczona bezsenność może być przyczyną wielu chorób, takich jak na przykład: nadciśnienie tętnicze, depresja, cukrzyca. Może powodować także bóle głowy, zmęczenie, rozdrażnienie czy problemy z koncentracją.

Jej objawów nie można ignorować, warto więc udać się do specjalisty, aby poznać metody leczenia bezsenności Warszawa. Oferowana w naszej pracowni EEG Biofeedback w Warszawie a href=”https://eeg-bfb.com.pl/terapia-eeg-bfb/” target=”_blank”> terapia leczenia bezsenności cechuje się dużą skutecznością.

Przyczyny bezsenności

Bezsenność jest poważnym problem, który pogarsza jakość naszego życia i codzienne funkcjonowanie. Najczęstsze przyczyny bezsenności to:

Metody leczenia bezsenności Warszawa

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia bezsenności Warszawa. Omówmy niektóre z nich.

 1. Terapia EEG Biofeedback
  Jeżeli występują u Ciebie wspomniane objawy, w naszej pracowni w Warszawie możesz umówić się na terapię EEG Biofeedback. Terapia EEG Biofeedback pomaga w leczeniu bezsenności poprzez regulację wybranych fal mózgowych. Jej celem u osoby badanej jest redukcja o 70-90% występujących dolegliwości lub całkowite ich usunięcie.

 2. Aktywność fizyczna
  Regularne uprawianie sportu sprzyja polepszeniu jakości snu. Ważne jest jednak, aby unikać nadmiernej aktywności fizycznej przed położeniem się spać, ponieważ wtedy pobudzamy organizm do działania.

 3. Poprawa jakości snu
  W pierwszej kolejności istotne jest uregulowanie swojego zegara biologicznego. Zasypianie i wstawanie codziennie o tej samej porze ma duże znaczenie w leczeniu bezsenności. Ważny jest regenerujący i głęboki sen a także występowanie wszystkich faz snu (NREM, REM).

 4. Stosowanie leków
  W niektórych sytuacjach w leczeniu bezsenności Warszawa, pomocne może okazać się również stosowanie leków. O ich przepisaniu i zażywaniu decyduje lekarz.

Leczenie bezsenności Warszawa metodą EEG Biofeedback

Jeśli Ty lub Twoimi bliscy czy znajomi zmagają się z bezsennością, istotne jest rozpoznanie jej przyczyny i podjęcie szybkiego leczenia. Zapraszamy do naszej pracowni EEG BIOFEEDBACK w Warszawie.