Diagnoza ADHD u dorosłych Warszawa

Jeżeli u siebie lub bliskiej Ci osoby obserwujesz takie symptomy, jak na przykład: problemy z koncentracją, nadmierny niepokój, nadpobudliwość, to mogą być to objawy ADHD. W takim przypadku skontaktuj się ze specjalistą, gdyż wymagana będzie diagnoza ADHD u dorosłych Warszawa. Warto dodać, że zespół ADHD nie dotyczy tylko dzieci, ale również osób dorosłych.

Istnieje wiele metod leczenia ADHD u dorosłych, które mogą znacząco poprawić jakość życia. Jedną z nich jest terapia EEG BIOFEEDBACK, która jest oferowana przez naszą Pracownię EEG BIOFEEDBACK w Warszawie.

Co to jest ADHD?

ADHD to zespół neurorozwojowych zakłóceń i nadpobudliwości psychoruchowej. Charakteryzuje się zaburzeniami koncentracji i uwagi.

Jakie są objawy ADHD u dorosłych?

Symptomy ADHD u osób dorosłych mogą przyjmować różną postać i stopień nasilenia. Choroba ta przekłada się niekorzystnie, między innymi na: wykonywanie codziennych obowiązków, relacje międzyludzkie, pracę czy edukację. Do najczęstszych objawów ADHD u dorosłych zaliczamy:

  1. Brak skupienia Jednym z najczęstszych objawów występowania ADHD u dorosłych jest brak skupienia. Polega on między innymi na: problemach z utrzymaniem koncentracji na jednej czynności przez dłuższy czas (np. podczas czytania książki czy prowadzeniu rozmowy).
  2. Zmienność nastroju Często osoby dorosłe z ADHD mają trudności w kontrolowaniu swoich emocji.
    Zmienność nastrojów objawia się tym, że osoba chora w ciągu kilku minut może zmienić swój nastrój od radości i zadowolenia po frustrację czy niepokój.
  3. Impulsywność Osoby cierpiące na ADHD również często bywają impulsywne. Przejawia się to podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji pod wpływem chwili, bez zastanowienia się nad konsekwencjami.
  4. Nadmierna ruchliwość Chorzy na ADHD często wykazują nadmierną nadpobudliwość, objawiającą się potrzebą ciągłego bycia w ruchu. Utrudnia to odpoczynek i regenerację.

Terapia EEG BIOFEEDBACK Warszawa

Jeżeli zmagasz się z jednym lub wieloma opisanymi powyżej symptomami, zapraszamy do naszej pracowni EEG BIOFEEDBACK w Warszawie. Więcej informacji o naszej terapii znajdziesz tutaj- Terapia EEG-BFB.
>